Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym NADZIEJA
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym NADZIEJA
 

Aktualności: XVII Integracyjne Spotkanie Wigilijne

XVII Integracyjne Spotkanie Wigilijne
                     XVII Integracyjne Spotkanie Wigilijne zorganizowane przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Nadzieja” w Stróży

                   Dnia 10 grudnia 2016 r. dzięki uprzejmości i gościnności Państwa Janiny i Marka Spyrków, XVII Integracyjne Spotkanie Osób Niepełnosprawnych odbyło się w Sali bankietowej NEDAN w Pcimiu. Było to dla nas wielkie wyróżnienie i zaszczyt, że mogliśmy gościć w tak zacnym i pięknym miejscu. Państwo Janina i Marek Spyrkowie są darczyńcami naszego Stowarzyszenia od początku jego założenia.

                Kolejnym wyróżnieniem była obecność na tym spotkaniu posła na Sejm RP Pana Jarosława Szlachetki. Oprócz tak ważnego gościa obecni na tym spotkaniu byli: Wójt Gminy Pcim - Pan Piotr Hajduk, Przewodniczący Rady Gminy Pcim – Pan Stanisław Bzowski, oraz Vice-Przewodnicząca - Pani Józefa Hajdas, radny powiatu myślenickiego - Pan Piotr Dziadkowiec. Był obecny ks. Dziekan Wiesław Hajto, a także Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach – Pan Piotr Gofroń, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Pcimiu – Pan Michał Hodurek, Pani Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pcimiu – Pani Małgorzata Parszywka oraz Pani Grażyna Chmiel, pracownik tego Ośrodka. Zaszczyli nas swoją obecnością Dyrektorzy Szkóły Podstawowej nr 1 w Stróży – Pani Małgorzata Mika i zastępca – Pan Eugeniusz Woliński. Byli też nasi darczyńcy a to: Pani Genowefa Ostafin, Pan Jacek Karpierz, Pan Janusz Wątor z żoną Krystyną, Pan Rafał Hodurek, Pani Ewa Bzowska, Pan Mariusz Wątor, Państwo Cecylia i Jakub Ostafinowie.

                   Wszystkich gości i uczestników Spotkania powitał Prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Nadzieja” w Stróży – Pan Piotr Kurek. Podziękował on gospodarzom SpotkaniaPaństwu Janinie i Markowi Spyrkom, Wielkim Przyjaciołom Stowarzyszenia za ich pomoc i wsparcie od początku istnienia tej organizacji, tj. od 18 lat, za życzliwość i otwarte serce na potrzeby osób niepełnosprawnych. Podziękował także wszystkim darczyńcom, którzy corocznie wspierają zorganizowanie Spotkania Wigilijnego. Powiedział także o wspaniałej roli jaką odgrywa Stowarzyszenie w integracji osób niepełnosprawnych na terenie gminy Pcim. Wskazał na życzliwość instytucji z którymi współpracuje Stowarzyszenie, a mianowicie PCPR w Myślenicach w osobie Pana Dyrektora Piotra Gofronia i GOPS w Pcimiu w osobie Pani Kierownik Małgorzaty Parszywka i podziękował za ich pomoc i wsparcie. Następnie głos zabrał gospodarz Spotkania – Pan Marek Spyrka, który w ciepłych słowach przywitał wszystkich obecnych i zaprosił do wspólnego świętowania. Kolejnym mówcą był Poseł na Sejm RP – Pan Jarosław Szlachetka, który przypomniał, że Stowarzyszenie pełni istotną rolę w integracji osób niepełnosprawnych na terenie gminy Pcim i jest jedyną tego typu organizacją w tej gminie, stąd też wskazał na potrzebę dalszego wsparcia jej działań zarówno ze strony darczyńców jak i instytucji. Przedstawił także działania Sejmu RP na rzecz osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Głos zabrał również Wójt Gminy Pcim Pan Piotr Hajduk i Pan Stanisław Bzowski, którzy złożyli życzenia świąteczne wszystkim zebranym.
Wszystkim uczestnikom Spotkania błogosławieństwa udzielił ks. Dziekan Wiesław Hajto.

                 Kolejnym punktem Spotkania był występ Pani Doroty Miki, która swoim pięknym głosem, kolędami i pastorałkami poruszyła serca wszystkich obecnych, a uwieńczeniem Spotkania była wspaniała inscenizacja o Bożym Narodzeniu w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Stróży. Spotkanie zakończyło wspólne kolędowanie prowadzone przez scholę z Pcimia Suchej. Załączamy kilka zdjęć z naszego spotkania, które wykonała dla nas Pani Barbara Pietrzak.

                         SERDECZNIE DZIĘKUJEMY:

                     Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Nadzieja” w Stróży wyraża wdzięczność wszystkim darczyńcom, dzięki którym mogliśmy współorganizować to Spotkanie, a także przygotować paczki dla osób niepełnosprawnych . 

     Oto lista tych darczyńców:

1. Państwo Janina i Marek Spyrkowie,

2. Pan Jarosław Szlachetka – Poseł na Sejm RP,

3. Pan Daniel Obajtek – Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie,

4. Pani Małgorzata Węgrecka – firma „REMAK-KRAK” w Krakowie,

5. Pan Andrzej Pietrzak – firma „Przewóz Osób BUS” w Stróży,

6. Pani Genowefa Ostafin – firma „METROBUD” z Trzebuni,

7. Pan Jan Jaśkowec – firma Ferma Drobiu w Trzemeśni,

8. Pan Jacek Karpierz – firma ”J.K. - Usługi Remontowo-Budowlane” w Stróży,

9. Wspólnota Leśna w Stróży,

10. Państwo Cecylia i Jakub Ostafinowie – firma transportowa w Myślenicach,

11. Państwo Ewa i Józef Bzowscy firma Bzomex w Pcimiu.

12. Firma „ELEKTROPLAST” Bracia Lis w Stróży.

13. Pani Krystyna Kozak – firma „Krolex” w Pcimiu,

14. Pan Janusz Wątor – firma Usługi Ogólnobudowlane „Majster Jan”,

15. Pan Rafał Hodurek KBS O/Pcim,

16. Pan Adam Moskal – firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa w Stróży,

17. Państwo Aleksandra i Adam Filuciakowie – Apteka w Stróży.

18. Państwo Anna i Krzysztof Hajdasowie Sklep w Stróży.

19. Monika i Piotr Dziadkowiec – sklep „Jolka”,

20. Pani Emilia Pajka – firma Valdi „Lewiatan” w Pcimiu,

21. Pan Stanisław Bzowski – firma „Farby i Lakiery”,

22. Pan doktor Ryszard Leśniak Centrum Medyczne w Pcimiu,

23. Pan Bolesław Pajka – radny Powiatowy
  

 
 

Wróć na poprzednią stronę

Kalendarz

Newsletter

Darmowe informacje na Twój e-mail
 

Promujemy:
Nasza gmina Niepełnosprawni razem. Chrześcijańskie Braterwtwo Osób Chorych i Niepełnosprawnych Spółdzielnia Socjalna PRIMA Garbarnia SPYRKA Tutaj spełniają się marzenia