Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym NADZIEJA
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym NADZIEJA
 

Aktualności: „Teatr-to lubię!” warsztaty teatralne

„Teatr-to lubię!” warsztaty teatralne
 Realizacja projektu„Teatr-to lubię!” warsztaty teatralne

Za nami spotkania warsztatów teatralnych realizowanych w ramach projektu „Teatr-to lubię” przez grupą Aktywni Razem wspólnie ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Nadzieja”. Cykl spotkań warsztatowych odbył się w maju br, a miejscem spotkań była sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 1 w Stróży.

Dodać należy, że projekt ten finansowany jest z grantu uzyskanego z FIO Małopolska Lokalnie i Województwa Małopolskiego. Operatorem projektu jest Fundacja ARTS z Myślenic.

Warsztaty teatralne poprowadziła znana nam już z ubiegłorocznego projektu - para aktorów : Pani Violetta Romull-Pomietło i Pan Krzysztof Pomietło. Tegoroczne warsztaty miały za zadanie wdrożyć uczestników w arkana sztuki „Ciocia na wydaniu” na kanwie powieści J.Blizińskiego, do której scenariusz opracował Pan Krzysztof Pomietło. Uczestnicy wcielali się w postaci cioci Filomeny, jej siostrzenicy Emilii. Augusta i Hilarego, odgrywając poszczególne scenki tej sztuki. Nasi aktorzy – uczestnicy projektu, dawali z siebie wszystko, aby jak najpełniej odtworzyć sceny, jak najwierniej zagrać postaci sztuki, wykazując maksimum kreatywności, pomysłowości, wyobraźni, uzewnętrzniając siebie, swoje wnętrze, emocje, wewnętrzne przeżycia. Nic nie było udawanego, była to autentyczna gra aktorska naszych wspaniałych uczestników. Mogliśmy poznać, jak różnorakie talenty tkwią w naszych aktorach, podziwialiśmy ich wspaniałą grę, budowanie postaci poprzez gesty, mimikę, ruchy, a przed wszystkim wspaniałą twórczą inwencję i kreatywność. Dziękujemy wszystkim naszym wspaniałym aktorom – Piotrowi, Józkowi, Ani, Irence, Hani, Teresie za ich odwagę w pokazywaniu siebie, swoich emocji i przeżyć. Były to dla nas niezapomniane chwile! Nauczyli oni nas, że warto przełamywać tkwiące w nas głęboko wewnętrzne bariery, lęki i obawy przed wyjściem i pokazaniem siebie, swoich przeżyć i emocji. Pokazali, że warto było powędrować szlakami bohaterów powieści, gdyż dzięki temu wszyscy mogliśmy odkryć swoje emocje i przeżycia. Dziękujemy Państwu Violettcie Romull-Pomietło i Panu Krzysztofowi Pomietło za poprowadzenie tych warsztatów, za reżyserowanie wszystkich scenek, za pomoc, podpowiedzi, generalnie za wszystko, co dla nas zrobili. A przede wszystkim dziękujemy za ich wspaniałe, otwarte serce, które zawsze promieniowało życzliwością i radością do wszystkich uczestników warsztatów, wśród były osoby niepełnosprawne i starsze.

Bonusem dla wszystkich uczestników warsztatów będzie wyjazd do teatru „Nowego” w Nowym Sączu, założonego przez tych wspaniałych aktorów,na tę sama sztukę, która była przedmiotem naszych zmagań warsztatowych. Tym razem, w sztuce będą grać zawodowi aktorzy. Zobaczymy jak wypadnie ta konfrontacja. Warto pojechać! Relacja z tego wydarzenia niebawem.

 
 

Wróć na poprzednią stronę

Kalendarz

Newsletter

Darmowe informacje na Twój e-mail
 

Promujemy:
Nasza gmina Niepełnosprawni razem. Chrześcijańskie Braterwtwo Osób Chorych i Niepełnosprawnych Spółdzielnia Socjalna PRIMA Garbarnia SPYRKA Tutaj spełniają się marzenia