Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym NADZIEJA
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym NADZIEJA
 

Aktualności: Wrocław – Miasto spotkań

Wrocław – Miasto spotkań
 Wrocław – Miasto spotkań, 16 czerwiec 2018

Ruszamy

Pcim dnia 16.06.2018 roku, do autokaru o godzinie 4³⁰ wsiadają pierwsi uczestnicy wycieczki do Wrocławia, około 5⁰⁰, po załadowaniu wszystkich, pięćdziesiąt osób ze Stowarzyszenia NADZIEJA i dwóch kierowców, w komplecie, z Myślenic ruszamy na zachód.

Panorama Racławicka

Do Wrocławia docieramy około 9 ³⁰, spacerek pod Rotundę, w której prezentowane jest monumentalne dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka „Panorama Racławicka”. Nie jest to stwierdzenie przesadzone, że jest to dzieło „monumentalne”,  malowidło (15 × 114 m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), „przenosi” widza w inną rzeczywistość i inny czas. Dzieło to powstało by uczcić setną rocznicę Insurekcji Kościuszkowskiej i zwycięskiej bitwy stoczonej 4 kwietnia 1794 pod Racławicami przez wojska powstańcze – z udziałem słynnych kosynierów – pod wodzą generała Tadeusza Kościuszki – z wojskami rosyjskimi dowodzonymi przez generała Tormasowa. Nic więcej nie napiszę to po prostu trzeba zobaczyć.

Stare Miasto i Rynek

Spacerkiem udajemy się, wzdłuż Odry na Ostrów Tumski, Stare Miasto, Rynek i trzeba dobrze patrzeć, bo można spotkać wszędobylskie krasnale, jeżdżą nawet na wózkach inwalidzkich.
Obiad jedliśmy w pięknych wnętrzach restauracji „Stary Klasztor”, nazwa jest prawdziwa, bo rzeczywiście jest to miejsce, w którym przed II Wojną Światową  mieścił się żeński klasztor.

Afrykarium 

Mieszczące się w Wrocławskim Zoo, Afrykarium, jest pierwszym w Polsce oceanarium i jedynym na świecie prezentującym faunę jednego kontynentu. Kompleks obejmujący prawie 1, 5 ha, gdzie w 21 basenach i akwariach mieszka około 5 000 zwierząt prezentujących niemal 300 gatunków. Mieszkają w nim głównie ryby, ale można tu spotkać również hipopotamy, pingwiny, krokodyle, mrówniki, golce i wolno fruwające ptaki.

Sky Tower

Jest on najwyższym w Polsce budynkiem mieszkalnym. Na przedostatnim, czyli 49. piętrze znajduje się oszklony punkt widokowy, który jest najwyżej położonym punktem widokowym na budowli w Polsce.  widać stamtąd dobrze zachodnią i północną część Wrocławia, dostrzec można także górę Ślężę. Wyjeżdżamy na górę o 17⁰⁰, winda pokonuje trasę 200m w 50 s. Wysokość na mieszkańcach gminy Pcim wrażenia nie robi, widoki owszem. 

Wracamy

Autokar podjechał, więc czas w podróż powrotną, do domów docieramy przed północą. Czyli Wrocław zdobyty w jeden dzień.   
 
 

Wróć na poprzednią stronę

Kalendarz

«Kwiecień 2024»
ponwtośroczwpiąsobnie

Newsletter

Darmowe informacje na Twój e-mail
 

Promujemy:
Nasza gmina Niepełnosprawni razem. Chrześcijańskie Braterwtwo Osób Chorych i Niepełnosprawnych Garbarnia SPYRKA Tutaj spełniają się marzenia