Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym NADZIEJA
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym NADZIEJA
 

Aktualności: Nie lubię nudy - 100 kartek na 100-lecie

Nie lubię nudy - 100 kartek na 100-lecie
           „100 kartek na 100-lecie” to motyw przewodni projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Nadzieja” w Stróży wspólnie z grupą Aktywni Razem.
           Cały ten projekt nosi nazwę „Nie lubię nudy” i dofinansowany jest z FIO Małopolska Lokalnie Południe Narodowy Instytut Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Operatorem projektu jest  Fundacja Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS.
           Pierwszym etapem projektu były warsztaty plastyczne. W tym roku, z okazji obchodów 100-lecia odzyskania  Niepodległości przez Polskę,  uczestnicy warsztatów postanowili uczcić tę wspaniałą Rocznicę poprzez wykonanie  100 okolicznościowych kartek w kolorystyce biało czerwonej. Wzory kartek przygotowała i cały przebieg tworzenia tych dzieł nadzorowała mgr. Zofia Woźnica. Kartki te zostaną następnie przesłane do sympatyków i darczyńców Stowarzyszenia.
          Jak można zauważyć na zdjęciach w naszaj galerii,  wszyscy uczestnicy warsztatów bardzo zaangażowali się w tworzenie tych kartek. Mieli głęboką świadomość, że poprzez dzieła swoich rąk, które choć  często są  niesprawne  i z trudnością wycinały poszczególne elementy kartek –przyczynią   się do uświetnienia tej wspaniałej Rocznicy odzyskania przez nasz kraj Niepodległości. Kartki te – są  Darem Serca  ofiarowanym przez ludzi niepełnosprawnych naszej Niepodległej Ojczyźnie.
 
 

Wróć na poprzednią stronę

Kalendarz

Newsletter

Darmowe informacje na Twój e-mail
 

Promujemy:
Nasza gmina Niepełnosprawni razem. Chrześcijańskie Braterwtwo Osób Chorych i Niepełnosprawnych Garbarnia SPYRKA Tutaj spełniają się marzenia