Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym NADZIEJA
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym NADZIEJA
 

Aktualności: Muzeum Niepodległości

Muzeum Niepodległości
 Muzeum Niepodległości  

Myślenice  13,06,2019

 
      Jedziemy do Myślenic - chyba nikt by się nie zdziwił na takie słowa, mieszkając po sąsiedzku z Myślenicami. Ale gdy dodajemy, że jedziemy do Muzeum Niepodległości w Myślenicach, zaraz pada pytanie, gdzie to jest?
Muzeum Niepodległości mieści się przy ul. Romualda Traugutta 11, to nowoczesny obiekt, dostosowany dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, do poprzedniej siedziby mieliśmy utrudniony dostęp, został uroczyście otwarty w setną rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Na pamiątkę tego wydarzenia nosi nazwę „Muzeum Niepodległości”.
       Zobaczyliśmy historię bliskich nam stron. Choć nie wszystko jeszcze gotowe, bo muzeum dopiero się organizuje i instaluje. Robi wrażenie pokaz zdjęć sprzed wieku i dziś, jak zmieniały się ulice i Rynek Myślenicki, jest odtworzony gabinet burmistrza i apteka, dworek i chata wiejska, jak przed wiekiem było.     
       Dzięki pomocy GOPS w Pcimiu, mogliśmy zwiedzić wystawy w muzeum większą ilością osób niż zazwyczaj. Osoby które ze względu na stan zdrowia nie mogą pojechać z nami w dalszą drogę, do Muzeum Niepodległości zostały przywiezione specjalnie przystosowanym samochodem, który jest na wyposażeniu Ośrodka.
       Dziękujemy wszystkim dzięki którym pojawił się uśmiech na twarzach i zadowolenie z mile spędzonego czasu.            
 
 

Wróć na poprzednią stronę

Kalendarz

Newsletter

Darmowe informacje na Twój e-mail
 

Promujemy:
Nasza gmina Niepełnosprawni razem. Chrześcijańskie Braterwtwo Osób Chorych i Niepełnosprawnych Garbarnia SPYRKA Tutaj spełniają się marzenia