Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym NADZIEJA
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym NADZIEJA
 

Aktualności: XXIV Integracyjne Spotkanie Wigilijne- 09,12,2023

XXIV Integracyjne Spotkanie Wigilijne- 09,12,2023
 XXIV Integracyjne Spotkanie Wigilijne


     Druga sobota grudnia bieżącego roku to dla osób niepełnosprawnych z terenu gminy Pcim piękne święto. W tym dniu miało miejsce XXIV Integracyjne Spotkanie Wigilijne. 
     Miejscem naszego spotkania była, tradycyjnie już od wielu lat, pięknie przystrojona Sala Bankietowa NEDAN w Pcimiu

     Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości. Zaszczycili nas swoją obecnością: Wójt Gminy Pcim: Piotr Hajduk, vice Przewodniczący Rady Gminy Pcim: Grzegorz Ostafin oraz radny Dariusz Hodurek. Radę Powiatu Myślenickiego reprezentował radny Piotr Dziadkowiec który przybył do nas wraz z małżonką Moniką. Obecni byli również dyrektor PCPR Myślenice: Piotr Gofroń, Kierownik GOPS w Pcimiu: Małgorzata Parszywka oraz Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych: Joanna Ambroży.
Zaproszenie na naszą uroczystość przyjęli również darczyńcy: Krystyna i Janusz Wątor, Monika i Jacek Karpierz, Genowefa Ostafin, Krystyna i Leszek Kozak, Roman Serafin, Tomasz Sekuła, Tadeusz Zięba, Ewa i Józef Bzowscy, Elżbieta i Andrzej Pietrzak, Marta i Mariusz Hajdas oraz Rafał Hodurek.
     Prezes Stowarzyszenia "Nadzieja": Piotr Kurek rozpoczął spotkanie od podziękowań. Najpierw  Gospodarzom - Państwu Spyrka za to, że nas goszczą u siebie po królewsku. Podziekowania spłynęły tym razem na ręce Donaty i Krzysztofa. Później kolejno dla Urzędu Gminy w Pcimiu oraz GOPS szczere podziękowania w imieniu osób z niepełnosprawnością, za możliwość uczestnictwa w zajęciach w ramach Stowarzyszenia. Podziękowania za wsparcie, popłynęły także do wszystkich darczyńców, bez pomocy których istnienie Stowarzyszenia w takiej formie, nie byłoby możliwe. Prezes podziękował też osobom reprezentującym firmy i instytucje bez których Stowarzyszenia po prostu by nie było.

     Podziękowania otrzymali również: wszyscy członkowie naszego Stowarzyszenia, miedzy innymi za prace podjęte przy kartkach świątecznych wykonywanych przez nas i za pyszne ciasta upieczone na to spotkanie. Kolejne podziękowania spłynęły dla Bożeny i Mariana Pietrzak za trud i czas poświęcony w trakcie przygotowań tego pieknego spotkania i całą koordynację, a Zofia Woźnica za pomysły na kartki świąteczne i organizację naszych wycieczek.

     Następnie zabrali głos pan Wójt Piotr Hajduk, pani Kierownik GOPS Małgorzata Parszywka, pan Dyrektor PCPR Piotr Gofroń i przedstawiciel Rady Gminy Pcim Dariusz Hodurek. Wszyscy mówcy pięknie się wypowiadali na temat działalności Stowarzyszenia, podziękowali za naszą dotychczasową pracę na rzecz osób z niepełnosprawnością i obiecali dalsze wsparcie przy czym najbardziej zaskoczyła wszystkich p. Małgorzata, która wymieniła miejsca zwiedzone i działania, które członkowie Stowarzyszenia podjęli w tym roku.
     Grupa Kolędnicza z Trzebuni z Turoniem (a jakże) wprowadziła Bożonarodzeniowy nastrój, dzięki pięknie wykonanym kolędom i pastorałkom.
Państwo Spyrkowie- gospodarze Sali Bankietowej NEDAN, znów nas zaskoczyli przygotowaniem, dekoracją sali i przeprowadzeniem imprezy. Doświadczyliśmy znów pełnego profesjonalizmu i świetnego zaangażowania załogi.

     Wszystkim, którzy pomagają i
nas wspierają, serdecznie DZIĘKUJEMY!
                                                                                                                       #NadziejaPcim


Instytucje, Osoby i firmy dzięki którym istniejemy:

Urząd Gminy Pcim
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pcimiu
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach 
Daniel Obajtek - Prezes PKN ORLEN 
Fundacja ORLEN 
NEDAN - Grupa SPYRKA 
 Rafał Hodurek - Krakowski Bank Spółdzielczy / Pcim
Anna i Mariusz Wątor - NETMAR Myślenice
Roman Serafin - KLGS Sp. z o.o. Pcim
Krystyna i Janusz Wątor - "
Majster Jan" Stróża 
Małgorzata i Roman Świętek - Piekarnia, cukiernia "Rarytas" Pcim 
Marta i Mariusz Hajduk - "Haj-Mex" Stróża 
Elżbieta i Andrzej Pietrzak - Przewóz Osób "Bus" Stróża 
Monika i Jacek Karpierz - Usługi Remontowo Budowlane "JK" Stróża
Magdalena i Tomasz Sekuła - "Stal - Technika" Stróża
Wspólnota Leśna - Stróża 
Ewa i Józef Bzowscy - "Bzomex" Pcim 
Joanna i Janusz Ambroży - Pcim 
Genowefa Ostafin - Trzebunia 
Krystyna i Leszek Kozak - "Krolex" Pcim
Emilia i Bogdan - "Valdi+ - Lewiatan" Pcim 
Magdalena Bajak - "Konik" Stróża
Małgorzata i Józef Węgreccy - Pcim
Tadeusz Zięba - Gminna Spóldzielnia Pcim
Monika i Piotr Dziadkowiec - Sklep "Jolka" Stróża
Zbigniew Ulman - Rem - Bud, Interbau Pcim
Bożena i Adam Moskal - Firma Stróża
Jakub Ostafin - Firma Transportowa Myślenice 

   


 
 

Wróć na poprzednią stronę

Kalendarz

Newsletter

Darmowe informacje na Twój e-mail
 

Promujemy:
Nasza gmina Niepełnosprawni razem. Chrześcijańskie Braterwtwo Osób Chorych i Niepełnosprawnych Garbarnia SPYRKA Tutaj spełniają się marzenia